Home Wiadomości Zadbaj o Serce Nie Wychodząc z Domu!

Zadbaj o Serce Nie Wychodząc z Domu!

Bieg po Plantach, tradycyjna inicjatywa sportowa organizowana przy okazji konferencji Kardiologia Prewencyjna w Krakowie już od sześciu lat, w tym roku zmienia formułę na… zdalną! Jak to możliwe? 

Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią COVID-19 i zaproponować aktywność fizyczną dobrą dla serca, którą każdy może wykonać bez narażania się na ryzyko zakażenia koronawirusem! Tegoroczna inicjatywa odbywa się pod hasłem Zadbaj o Serce Nie Wychodząc z Domu!

–          Celem organizacji naszego biegu od początku była promocja regularnej, niezależnej od warunków pogodowych aktywności fizycznej oraz promowanie aktywności dostosowanej do możliwości każdej osoby. W tym roku, z powodu pandemii, która jest szczególnie niebezpieczna dla pacjentów kardiologicznych i seniorów, zmieniamy formułę na zdalną, ale również skuteczną! – mówi prof. Piotr Jankowski, organizator. – Kontynuując sportową inicjatywę mimo pandemii, chcemy przypomnieć, jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna dla pacjentów z chorobami serca i naczyń. Nie można o tym zapominać również w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii COVID-19. – dodaje profesor. 

W tym roku Organizatorzy, wspólnie z wybitnymi lekarzami, poprzez motywujące filmiki w mediach społecznościowych zachęcają do aktywności fizycznej służącej zdrowiu naszego serca, którą można podjąć w warunkach domowych. Do akcji można się włączyć umieszczając w mediach społecznościowych własny materiał wideo przedstawiający różnego rodzaju aktywność fizyczną uprawianą w domu. Zapraszamy wszystkich do zamieszczania filmików dokumentujących aktywność fizyczną w warunkach domowych.

W dniu 21 listopada 2020 r. o godz.  7:00 rano, który zawsze był tradycyjnym dniem Porannego Biegu po Plantach Krakowskich, przeprowadzimy za pomocą transmisji internetowej specjalny trening cardio, podczas którego profesjonalny trener personalny przedstawi przygotowany na tę okazję zestaw ćwiczeń służących zdrowiu naszych serc. 

–          Na profilu Biegu po Plantach na Facebook’u, wspólnie motywujmy się do utrzymania aktywności fizycznej, mimo trudnego czasu pandemii. – zachęca prof. Piotr Jankowski. 


Zapraszamy na stronę wydarzenia na portalu Facebook 

https://www.facebook.com/events/362864091464566

  • Kardiolożka o matchy

    Co to jest macha? Matcha to rodzaj japońskiej zielonej herbaty specjalnego gatunku o nazwi…
  • Cukrzyca i ortopeda

    Dlaczego 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy? 14 listopada obchodzony jes…
  • Aplikacja PatientApp

    Pierwszy pacjent w Polsce otrzymał dziś smartfonową aplikację firmy BIOTRONIK umożliwiając…
Pokaż więcej powiązanych artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Kardiolożka o matchy

Co to jest macha? Matcha to rodzaj japońskiej zielonej herbaty specjalnego gatunku o nazwi…