Home Nadciśnienie Dla naszych pacjentów – opowieści, które mają zmieniać Wasze zdrowie

Dla naszych pacjentów – opowieści, które mają zmieniać Wasze zdrowie

Szanowni Czytelnicy portalu Akademia Pacjenta.

Od wielu lat zajmujemy się wspieraniem Państwa na Waszej drodze do zdrowia. W świecie ciągle zmieniającej się wiedzy medycznej, łatwego dostępu do informacji wprowadzającego często nas w błąd, w ciągle przyspieszającym tempie życia, cyfryzacji usług medycznych, totalnego przyspieszenia świata, coraz trudniej o znalezienie w relacji lekarz pacjent chwili na spokojną rozmowę, w trakcie której możemy porozmawiać o problemach zdrowotnych wielopłaszczyznowo, w taki sposób, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, rozwiać Wasze wątpliwości, czy ustrzec Was przed sztukmistrzami medycznych manipulacji w internecie.

Wiele lat temu pojawił się pomysł, aby dla pacjentów z różnymi chorobami napisać krótkie opowiadania będące swoistym wprowadzeniem do informacji medycznej na temat różnych chorób. Takie opowiadania, miałyby pozostawić w Waszej pamięci silny ślad poprzez wymuszenie pewnych skojarzeń między procesem diagnostyczno-leczniczym a bohaterami i wydarzeniami tych opowiadań. Nazywamy to story tellingiem – budowaniem opowieści w treści których Czytelnik może odnaleźć swoją drogę, siebie samego, siłę do zmagania się z wyzwaniami swojego życia.

Dr Stent przez ostatnie lata napisał kilka opowiadań tego typu i chciałbym serdecznie poprosić Państwa o pomoc. Jeśli jesteście pacjentami z niewydolnością serca, nadciśnieniem lub macie migotanie przedsionków, bądź ktoś z Waszych bliskich zmaga się z którąś z tych chorób, to bardzo proszę o pomoc.

Spójrzcie proszę – pod tym linkiem znajduje się opowiadanie o nadciśnieniu tętniczym – przeczytajcie je w wolnej chwili i oceńcie. Wasza ocena będzie dla mnie bardzo ważna; wiem z praktyki klinicznej, że wiele osób potrzebuje takich historii, takich porównań, gdyż one potrafią i lepiej zrozumieć pewne rzeczy, jak i skuteczniej opanować strach i lęk, i a potrafią uczynić wiele więcej dla utrzymania procesu leczenia niż inne rzezcy.

https://www.survio.com/survey/d/H7Q2O3D5E2L2A0H7D

Po kliknięciu w link przeniesiecie się do strony opowiadania; przeczytajcie je do końca i kliknijcie w strzałkę znajdującą się na dole strony, po prawej, które przeniesie Was do 12 pytań.

Dziękuję z góry za Waszą pomoc.

Dr Stent (Rafał Sztembis), redaktor Akademii Pacjenta

Pokaż więcej powiązanych artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Statyny – czy mogą korzystne u pacjentów w wieku zaawansowanym?

Dzisiejszy wpis poświęcimy wykorzystaniu statyn u pacjentów w wieku zaawansowanym, u osób …