Home Wiadomości W Krakowie pójdziemy po Zdrowie

W Krakowie pójdziemy po Zdrowie

Już 7 grudnia ulicami Krakowa przejdzie pierwszy Marsz po Zdrowie, który zainauguruje I Kongres Pacjentów Kardiologicznych – największe polskie wydarzenie dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe.

Wielokrotnie na łamach portalu pisaliśmy, że ruch to zdrowie. Dlatego z wielką przyjemnością wspieramy Marsz po Zdrowie!
Organizatorzy podkreślają, że regularna aktywność fizyczna to niezastąpiony element efektywnej prewencji pierwotnej i wtórnej oraz sekret długiego życia w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Ćwiczenia, a w szczególności marsze (w tym nordic walking) to niemal uniwersalna recepta dla osób po zawale serca czy udarze mózgu.
Uczestnicy I Kongresu Pacjentów będą mogli spotkać się ze specjalistami z dziedziny kardiologii, a nawet wykonają bezpłatne kompleksowe badania medyczne.
Razem z organizatorami zapraszamy do udziału pacjentów kardiologicznych i nie tylko, którzy razem pokonają niespełna dwukilometrową trasę na odcinku Rynek Główny – ICE Kraków – zarówno doświadczonych maszerujących, jak i tych, którzy zrobią to po raz pierwszy. Mile widziane jest posiadanie własnego sprzętu do uprawiania nordic walking.

Trasa przemarszu:
● 10:15 – zbiórka pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku
● 10:30 – start marszu
● pomnik Adama Mickiewicza na Rynku – ul. Grodzka – ul. Bernardyńska – Plantami do
Mostu Grunwaldzkiego – ICE Kraków
● dystans: 1960 m

Pokaż więcej powiązanych artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Triglicerydy – czy mamy je „leczyć”

Przyczynkiem do wpisu na ten temat jest jedna z wizyt z ostatniego tygodnia. Młody człowie…