Home Elektryczne serce - mam rozrusznik Porady Czy rozrusznik może się wyczerpać?

Czy rozrusznik może się wyczerpać?

Banalne pytanie, ale niejednokrotnie potrafi uprzykrzyć wielu osobom życie.

Otóż tak; rozrusznik może się wyczerpać.

W innych wpisach naszego portalu czytaliście jakie elementy wpływają na czas zużycia baterii w rozruszniku, a tu postaramy się Wam powiedzieć, co się stanie jak bateria się wyczerpuje.

Pacjenci na okresowych kontrolach urządzeń mogą usłyszeć, że bateria jest prawie wyczerpana i należy taki rozrusznik wymienić. I ku czasami ich zaskoczeniu, nie otrzymują terminu na następny dzień, ale za kilka tygodni lub nawet miesięcy. A czy to bezpieczne?

Pamiętajcie, że urządzenia dziś skonstruowane są tak, że nawet jak pojawia się informacja o konieczności wymiany urządzenia, to ilość energii jaka pozostaje wystarcza na jego funkcjonowanie przez kilkanaście tygodni. A nawet jeśli ktoś przegapi ten termin, to współczesne urządzenia się tak zaprojektowane, aby w sytuacji zbliżającego się wyczerpania przestawić tryb swojej pracy na tryb maksymalnie oszczędzający energię i przy tym zabezpieczyć pacjenta. Oznacza to, że np. jeśli macie urządzenie, które stymuluje zarówno przedsionki jak i komory, to może ono zacząć stymulować tylko komory i to w dodatku z wolniejszą częstością. Nie zużywa to tak mocno baterii, a jednocześnie zapewnia odrobinę dłuższą jej żywotność i przede wszystkim – działa – czyli stymuluje pracę serca.

Niestety, rozrusznik serca nie daje nam długowieczności czy nieśmiertelności. To urządzenie stymulujące pracę serca. Koniecznie przestrzegaj zaplanowanych terminów kontroli urządzenia, aby uniknąć sytuacji, kiedy bateria urządzenia za bardzo się rozładuje.

Całkowite wyczerpania rozruszników zdarzają się, zwłaszcza u pacjentów, którzy całymi latami potrafią nie pokazywać się na kontrole. Wówczas podstawowym objawem może być to, co było powodem założenia rozrusznika serca w przeszłości, czyli np. całkowity blok przedsionkowo-komorowy.

Pokaż więcej powiązanych artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Zaburzenia snu i melatonina

Sen bez wątpienia to ważny element naszego życia. Tak naturalny i potrzebny jak oddech, wo…